Cankaya University Main
 
 
     
 
Genel Bilgi
Bölüm Başkanının Hoş Geldiniz Mesajı
Vizyon ve Misyon
Lisans Programı Amaç ve Çıktılarımız (Yeterliliklerimiz)
Y. Lisans Programı Amaç ve Çıktılarımız (Yeterliliklerimiz)
Laboratuvarlar
Bölümden Haberler
Medya Galerisi
Google Street View ile Gezinti

Bölüm Hakkında Genel Bilgiler

Endüstri Mühendisliği Bölümü, 1997 yılında Çankaya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi bünyesinde kurulmuş ilk iki mühendislik bölümünden birisidir. Bölümümüz, ülkemizdeki vakıf üniversiteleri arasında endüstri mühendisliği alanında mezun vermiş ikinci endüstri mühendisliği bölümüdür.

Çankaya Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü'nde lisans (B.S.) ve yüksek lisans (M.S.) eğitimleri verilmektedir. Bölümümüzün lisans programı Mühendislik Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (MÜDEK) tarafından ilk olarak 1 Mayıs 2013 tarihinden geçerli olarak iki sene boyunca akredite edilmiş ve bu programımıza First Cycle EUR-ACE etiketi verilmiştir. Öğretimde kaliteye verdiğimiz önem ve çabalarımız sonucunda hem MÜDEK akreditasyonumuz hem de First Cycle EUR-ACE etiketimiz 30 Eylül 2018 tarihine kadar üç sene daha uzatılmıştır.Lisans programı öğrencilerimizin organizasyon ve endüstri problemlerinin çözümünde gerekli olan bilgi ve yetenekleri edinmelerini amaçlamaktadır. Ana ilgi alanları analiz, tasarım, planlama, üretim ve servis sistemlerinin yönetim ve kontrolünden oluşmaktadır.

Lisans programı matematik, temel bilimler ve mühendislik bilimleri üzerine kurulmuştur. Ayrıca öğrencilerin işletme, insan bilimleri ve sosyal bilimlerdeki altyapılarını geliştirmeleri sağlanmaktadır. Endüstri Mühendisliği bölümü mezunlarının özel sektörde ve kamu sektörlerinde iş olanakları bulunmaktadır.

2016-2017 akademik yılında bölümümüzde 462 lisans ve 28 yüksek lisans öğrencimiz kayıtlıdır. İlk mezunlarımızı verdiğimiz 2001 yılından başlayarak geçen sürede lisans programımızdan mezun olan öğrencilerimizin sayıları ile bölüm çalışanlarımızla ilgili güncel bazı istatistiki bilgiler aşağıda özetlenmiştir:

Bölüm Kadrosu (2016-2017)

  • 10 tam zamanlı akademik öğretim elemanı

  • 1 araştırma görevlisi

  • 5 uzman

  • 1 bölüm sekreteri

 
 
© Her hakkı Ç.U. Endüstri Mühendisliği Bölümü'ne aittir.
Çankaya Üniversitesi, Endüstri Mühendisliği Bölümü
Yukarıyurtçu Mahallesi, Mimar Sinan Caddesi, No:4, 06790, Etimesgut, Ankara
Son Güncellenme Tarihi: 26.03.2018
Telefon: (312) 233 1360 · Faks: (312) 233 1026
Eposta: