Bölümden Haberler

Bölümden Haberler

Bölümümüz öğretim üyelerinin de katkıda bulunduğu 38. Yöneylem Araştırması ve Endüstri Mühendisliği Ulusal Kongresi (YA/EM 2018) gerçekleştirildi.

29/06/2018

Photo of 38th YAEM Her yıl Türkiye Yöneylem Araştırması Derneği ve bir üniversitenin işbirliği ile düzenlenen Yöneylem Araştırması ve Endüstri Mühendisliği Ulusal Kongresi'nin 38'incisi, bu yıl 26-29 Haziran 2018 tarihlerinde Anadolu Üniversitesi'nin Eskişehir'deki İki Eylül kampüsünde gerçekleştirildi. Kongrede, bölüm öğretim üyelerimizden Doç. Dr. M. Alp Ertem "İstanbul İçi Deniz Taşımacılığı ile İntermodal İnsani Yardım Lojistiği", Doç. Dr. Orhan Karasakal "PROMETHEE Yontemini Beklenti Teorisi ile Uyumlandıran Bütünleşik bir Yaklaşım" ve Dr. Öğr. Üyesi Nureddin Kırkavak "Çok Hollü Yerleşim Düzenleme Probleminin Modellenmesi ve Analizi" başlıklı bildirilerini sundular.

Bitirme Projesi öğrenci grubumuz 38. Yöneylem Araştırması ve Endüstri Mühendisliği Ulusal Kongresi Öğrenci Proje Yarışması finalinde bölümümüzü başarıyla temsil etti.

29/06/2018

Photo of 38th YAEMIE 407 - IE 408 Bitirme Projesi öğrencilerimizden Gizem Uluğ, Asil Kutlu, Deniz Bastak, Ayşe Uzunöz ve Cihan Tatar'ın projeleri 38. Yöneylem Araştırması Endüstri Mühendisliği Kongresi'nde düzenlenen Öğrenci Yarışmasında 68 proje arasından finale kalan ilk sekiz projesi arasında yer alarak 27 Haziran 2018 tarihinde Anadolu Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde sunum yaptılar. Öğrencilerimizi ve proje danışmanları Doç. Dr. M. Alp Ertem'i kutlarız.

Sanayi İşbirlikçilerimizden Başkent Organize Sanayi Bölgesindeki şirketlere tanıtım toplantısı düzenledik.

29/06/2018

Photo from Baskent OSB Visit İşbirliği içinde olduğumuz Başkent Organize Sanayi Bölgesinden çeşitli firma temsilcileriyle yapılan toplantıda bölümümüzün ve bitirme projelerinin tanıtımını yaptık.

12. AR-GE Proje Pazarı 7 Haziran'da gerçekleştirildi.

07/06/2018

Photo 1 of 12th RD Fair
Photo 2 of 12th RD Fair
Photo 3 of 12th RD Fair

Çankaya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi ile Çankaya Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi işbirliği ve Polatlı Ticaret Odası ortaklığıyla düzenlenen ve TÜBİTAK 1503 Proje Pazarları Destekleme Programı tarafından desteklenen "Çankaya Üniversitesi 12. AR-GE Proje Pazarı" etkinliği, 7 Haziran 2018 Perşembe günü Çankaya Üniversitesi Merkez Kampüste gerçekleştirildi. Bölümümüzün son sınıf öğrencileri "Bitirme Projeleri" arasından seçilmiş üç proje, ilgili proje grupları tarafından etkinlikte sunuldu. Öğrencilerimizi başarılarından dolayı tebrik ederiz.

IE 408 Sistem Tasarımı ve Uygulaması projelerinin final sunumları yapıldı.

05/06/2018

Photo 1 of IE 408 Final Presentations
Photo 2 of IE 408 Final Presentations
Photo 3 of IE 408 Final Presentations

Bitirme durumundaki öğrenci gruplarımız, bir sene boyunca öğretim üyelerimizin danışmanlığında Başkent Organize Sanayi (Başkent OSB) Bölgesindeki çeşitli firmaların gerçek problemleri üzerinde çalıştıkları Sistem Analizi, Sistem Tasarımı ve Uygulaması dersleri kapsamındaki bitirme projelerinin final sunumlarını 5 Haziran'da gerçekleştirdiler. Bir senelik çalışmaların çeşitli kriterlere göre değerlendirilmesi sonucunda 15 gruptan en iyi olarak seçilen ilk üç proje, ilgili gruplar tarafından Çankaya Üniversitesi 12. ARGE Proje Pazarında sunuldu. Proje sunumlarını başarıyla tamamlayan gruplarımızı kutluyoruz.

Sanayi İşbirlikçilerimizden Başkent OSB'nin Yönetim Kurulu Başkanı ve mezunlarımız Tanıtım, Kültür ve Dış İlişkiler Müdürlüğü tarafından organize edilen Kariyer Günleri etkinliğinde konuşmacıydılar.

04/04/2018

Photo 1 of Career Days
Photo 2 of Career Days
Photo 3 of Career Days

Üniversitemizin Tanıtım, Kültür ve Dış İlişkiler Müdürlüğü tarafından organize edilen Kariyer Günleri etkinliği 4 Nisan 2018 tarihinde Merkez Kampüste gerçekleştirildi. Gün boyu süren etkinlik kapsamında, davetli konuklar Konferans Salonunda çeşitli konularda konuşma yaparken Ortak Alanda stant açan kuruluşlar tanıtım yaptılar.

İşbirliği içinde olduğumuz Başkent Organize Sanayi Bölgesinin Yönetim Kurulu Başkanı ve Şa-Ra Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Şadi Türk, "Kalıcı Başarı Sanatı" konu başlığıyla etkinliğe konuşmacı olarak katıldı. Ayrıca, Bölümümüzün 2007 yılı mezunlarından ve OPTIBELT Türkiye Şirketinde Satış Mühendisi olarak çalışan Ceyhun Akçael, "Sosyal Faaliyetler ve Gönüllü Hizmetlerin İş Hayatına Katkısı" konu başlığıyla; yine Bölümümüzün 2017 yılı mezunlarından ve BOZANKAYA A.Ş.'de Metal Parçalar Fabrikası Müdürü olarak çalışan Fatih Gülseren, "Hayal Ettik, Ürettik" konu başlığıyla konuşmacı olarak katıldılar. Bölümümüze ve Üniversitemize verdikleri katkıdan dolayı teşekkür ederiz.

TAI - Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. ile yapılan protokol kapsamında Stajyer Mühendis Programına iki öğrencimiz kabul edildi.

23/02/2018

Photo of TAI interns

Türk milli savunmasının en yaşamsal alanı olan havacılıkta önemli projelerin hızla gerçekleşmesini sağlamak ve bu amaçla mühendislerden en kısa sürede verim almak isteyen TAI, Stajyer Mühendis Programını hayata geçirdi. Bu program kapsamında üniversitelerdeki başarılı mühendislik öğrencilerine ulaşmayı amaçlayan TAI, Üniversitemizin de dahil olduğu 16 seçilmiş üniversite ile 23 Ocak 2018 tarihinde işbirliği protokolü imzaladı. Bölümümüz lisans öğrencilerinden Elçin Yıldız ve İpek Kıratlı bu programa kabul edildiler. Öğrencilerimizi tebrik eder, çalışmalarında başarılar dileriz.

IE 407 Systems' Analysis dersi sunumları finallerden sonra yapıldı.

16/01/2018

Senior design presentation photo

Bölümümüzün müfredatında yer alan ve öğretim yılında iki dönem boyunca devam eden Sistem Analizi, Tasarımı ve Uygulaması dersleri kapsamında, bitirme durumundaki son sınıf öğrencilerimizin gruplar halinde Ankara'da bulunan Başkent Organize Sanayi Bölgesindeki (Başkent OSB) çeşitli sektörlerden firmalarda yaptıkları bitirme projelerinin ilk aşaması olan IE 407 Sistem Analizi dersi sunumları final sınavlarını takiben yapıldı. Proje sunumlarını başarıyla tamamlayan gruplarımızı kutluyoruz.

Öğretim üyelerimiz Savunma Sanayii Müsteşarlığı Sistem Analizi ve Çalışmaları Teknoloji Paneline katıldı.

24/11/2017

Defence Panel photo

Yurt içi savunma teknoloji faaliyetlerinin koordine edilmesi, yaygınlaştırılması ve benzer faaliyetlerin birbirleriyle ilişkilendirilmesi amacıyla Savunma Sanayii Müsteşarlığı tarafından, 24 Kasım 2017 tarihinde SSM Nuri Demirağ Salonunda düzenlenen 1. Sistem Analizi ve Çalışmaları Paneline Doç. Dr. Ferda Can Çetinkaya ve Doç. Dr. Orhan Karasakal katıldılar. Panelde, Doç. Dr. Orhan Karasakal "İnsan Kaynakları Yönetimi için Bilimsel Yöntemler" başlıklı bildiriyi sundu.

Makina Mühendisleri Odası Ankara Şubesinin katkılarıyla 14 Kasım 2017 Salı günü saat 13:20-17:00 arasında "Yarının Liderleri İçin İş Hayatında İletişim, İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği" seminerini düzenledik.

14/11/2017

Photo 1 IEC Seminar
Photo 2 of IEC Seminar
Photo 3 of IEC Seminar

Makina Mühendisleri Odası (MMO) Yönetim Kurulu üyesi Bedri Tekin ve makina mühendisi Candan Seçkin,"Yarının Liderleri İçin İş Hayatında İletişim, İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği" başlıklı seminerde konuşma yaptılar. Bölümümüz, Endüstri Mühendisliği Topluluğumuz ve Makina Mühendisleri Odası (MMO) Ankara Şubesinin ortaklaşa düzenlediği seminerde katılanlara katılım sertifikası da verildi.

Öğretim üyelerimizden üçü Houston, Texas'da düzenlenen INFORMS Annual Meeting'de araştırmalarını sundular.

30/10/2017

INFORMS attendees photo

Yrd. Doç. Dr. Ayyüce Aydemir Karadağ, Yrd. Doç. Dr. Gonca Yıldırım ve Yrd. Doç. Dr. Benhür Satır, 22-25 Kasım 2017 tarihlerinde Amerika Birleşik Devletlerinin Texas eyaletindeki Houston şehrinde düzenlenen INFORMS Annual Meeting'de araştırmalarını sundular. Her sene sonbaharda düzenlenen ve Yöneylem Araştırması ve Analitik konferanslarının en büyüğü olan INFORMS Annual Meeting'e 5.000'in üzerinde katılımcı iştirak etmektedir.

2016-2017 Akademik Yılı Bahar Döneminde Şeref ve Yüksek Şeref Başarı Belgesi almaya hak kazanan öğrencilerimize belgeleri takdim edildi.

25/10/2017

Honor & High Honor Certificate awardees photo

25 Ekim 2017 Çarşamba günü gerçekleştirilen törenle, 2016-2017 Akademik Yılı Bahar Döneminde Şeref ve Yüksek Şeref Başarı Belgesi almaya hak kazanan öğrencilerimize belgeleri takdim edildi. Öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Brunch ve Mezunlar Buluşması 2017'de mezunlarımızla bir araya geldik.

08/10/2017

Brunch 2017 with alumni photo 2
2017 alumni meeting photo 1
2017 alumni meeting photo 2

8 Ekim 2017 Pazar günü saat 13:00'de başlayan Mezunlar Buluşmasından önce saat 10:00-12:00 arasındaki brunch etkinliğimizde mezun öğrencilerimiz ve aileleriyle bir araya geldik. Eski dostlukların ve anıların tazelendiği etkinliklerde, Balgat Kampüsünde okumuş olan eski mezunlarımız Eskişehir yolu üzerindeki yeni kampüsümüzü görme fırsatı da buldu. Mezuniyetlerinin 5., 10. ve 15. yılını tamamlayan mezunlarımıza madalya verildi.

İLETİŞİM
Adres: