Cankaya University Main
 
 
     
 
General Information
Vision & Mission
B.S. Program Objectives & Outcomes (Qualifications)
M.S. Program Objectives & Outcomes (Qualifications)
Facilities & Laboratories
Departmental News
Media Gallery

Chair's Welcome (in Turkish)

Sevgili Öğrenciler,

1997 yılında Mühendislik Fakültemiz bünyesinde kurulmuş ilk iki mühendislik bölümünden birisi olan ve ilk mezunlarını 2001 yılında vererek ülkemizdeki vakıf üniversiteleri arasında endüstri mühendisliği alanında mezun vermiş ikinci endüstri mühendisliği bölümü konumundaki Çankaya Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü'ne hoş geldiniz.

Alanlarında uzman ve tecrübeli tüm öğretim kadromuzla amacımız, siz değerli öğrencilerimizi Bölümümüz misyonunda yer alan hedeflerimize ulaştırmak olacaktır. Bu hedeflere ulaşmak için sizin de gereken gayreti, Üniversite yaşamınız boyunca zamanın da önemini dikkate alan bir şekilde, doğru ve sistemli çalışarak göstereceğiniz inancındayız.

Unutmayınız ki, iş yaşamınızda başarılı olabilmek için sadece Üniversitemizde alacağınız mesleki eğitim ve öğrenim yeterli olmayacaktır. Endüstri mühendisliği alanında bilgi sahibi olmanın yanı sıra farklı mesleki alanlarda da bilgi edinmiş ve kendini çok yönlü geliştirmiş entelektüel bir kişi olmaya gayret etmelisiniz. Ayrıca, kendinizi sosyal, kültürel ve sportif yönden de geliştirmelisiniz. Bu amaçla, Üniversitemizde faaliyet gösteren öğrenci topluluklarından ilginizi çekenlere üye olmanızı, spor merkezimizin imkânlarından yararlanmanızı ve aranızda iyi arkadaşlıklar ve dostluklar kurmanızı öneririm.

Üniversitemiz internet sitesinin Kütüphane sayfasının Yönetmelikler bölümünden Üniversitemizin tüm yönetmelikleri ve yönergeleri ile Yükseköğretim Kurulu (YÖK) mevzuatına ulaşmanız mümkündür. Özellikle, Çankaya Üniversitesi Ön lisans ve Lisans Eğitim ve Öğretim Yönetmeliği ile Yükseköğretim Kurulumları Öğrenci Disiplin Yönetmeliği'nin yanı sıra sizleri yakından ilgilendiren diğer yönetmelik ve yönergeleri okumanız yararınızadır.

Her öğrencimize Bölümümüz akademik kadrosundaki bir öğretim üyesi/görevlisi akademik danışman atanmaktadır. Bu akademik danışmanların listesi, her dönem başında Bölümümüz internet sitesinde duyurulmakta ve Bölüm panolarına asılmaktadır. Eğitim ve öğretim ile ilgili her türlü konu ve sorunu akademik danışmanlarınızla görüşebilir ve onlardan sorunlarınızın çözümü için yönlendirme desteği alabilirsiniz. Unutmayınız ki, benim ve Bölümünüzün tüm idari ve akademik elemanlarının kapıları siz öğrencilerimize daima açık olacaktır.

Hepinize tekrar hoş geldiniz diyor, Çankaya'da başarılı ve mutlu bir üniversite yaşamı geçirmenizi diliyorum.
Selam ve sevgilerimle.

Doç. Dr. Ferda Can ÇETİNKAYA
Bölüm Başkanı

 
 
© Copyright: Ç.U. Department of Industrial Engineering
Çankaya University, Department of Industrial Engineering
Yukarıyurtçu Mahallesi, Mimar Sinan Caddesi, No:4, 06790, Etimesgut, Ankara, TURKEY
Last Updated: January 31, 2018
Phone: (+90312) 233 1360 · Fax: (+90312) 233 1026
Email: